Ako si vybrať elektrický bicykel?

Ako vybrať elektrický bicykel

Radíte sa medzi ľudí, ktorí rozmýšľajú nad kúpou elektrického bicykla, ale ešte neviete akého? Práve pre Vás je potom určený tento jednoduchý návod.

 

Na začiatok je dobré si odpovedať na otázku, či vôbec viete ako taký elektrický bicykel funguje. Ide o to, že väčšina budúcich majiteľov elektrických bicyklov na nich ešte nikdy nejazdila. A to je podľa nás veľká chyba. Ak ste jedným z nich, tak Vám najprv odporúčame si elektrický bicykel požičať…od suseda, známeho alebo z našej požičovne: https://www.ebajky.eu/pozicovna-elektrickych-bicyklov/.

 

Jazdili ste už na elektrickom bicykli? Tak čítajte ďalej.

Prvá vec, ktorú si treba premyslieť je rozpočet na kúpu elektrického bicykla. My viete, riešiť hneď na začiatok peniaze je možno trochu neslušné ale je to pri kúpe elektrického bicykla dôležité.

 

Na mestské elektrické bicykle z našej ponuky je potrebné si vyhradiť 858 – 946 EUR. Ak preferujete trekingový bicykel, ten u nás nájdete v rozmedzí 1 474 EUR – 1 958 EUR. Horské elektrické bicykle ponúkame v cene 1 320 EUR a skladací bicykel nájdete v cenách od 1 026 do 1 339 EUR.

 

Zamyslite sa nad tým, na aký účel Vám má elektrický bicykel slúžiť. Premýšľate o ňom, ako o „dopravnom prostriedku“ alebo ako o „športovej pomôcke“? Možno sa teraz vidíte na elektrickom bicykli na nejakom výlete lesnými cestičkami, ale je veľmi pravdepodobné, že si jazdu na ňom zamilujete tak ako my a budete ho chcieť využívať na viac účelov napr. aj na každodennú cestu do práce.

 

Alfou a omegou každého elektrického bicykla, ktorý budete vlastniť je správny rám. Podľa tabuliek a recenzií však správnu veľkosť Vášho rámu nehľadajte, ideálne je vyskúšať si bicykel, tak povediac naživo. Pamätajte, že neexistuje niečo ako pánsky/dámsky rám, ale len taký, ktorý Vám je pohodlný a dobre sa Vám naň nasadá.

 

Ďalej sa treba zamyslieť nad tým, koľko kilometrov za deň na bicykli prejdete. Vďaka elektrickému bicyklu sa pred Vami otvoria nové obzory a vzdialenosti, ale budete reálne schopný sedieť 70 kilometrov na sedle?

 

Pozornosť treba venovať umiestneniu batérie. Trendom je schovávať batériu do hlavnej rámovej časti, pričom sa rozlišujú neintegrované (inštalované napríklad namiesto držiaka na fľašu), polozapustené (stále viditeľné) a integrované (celé v ráme).

 

Motor umiestnený v zadnom kolese alebo centrálne? Častokrát sa stretávame s názorom, že motor umiestnený v náboji zadného kolesa dnes nestojí za nič. Avšak väčšina najvýkonnejších elektrických bicyklov je poháňaná práve motormi umiestnenými v strede zadného kolesa. Viac o umiestnení motora nájdete tu: https://www.ebajky.eu/aky-typ-motora-je-najlepsi/.

 

Môžete zvoliť akýkoľvek typ bicykla, pokiaľ ho budete parkovať v garáži. Ak túto možnosť nemáte a bude Vám musieť stačiť nejaká pivnica, je vhodné zvoliť model ľahký na prenášanie, taký s ktorým sa dá dobre manipulovať. V prípade, že nemáte ani túto možnosť odporúčame Vám kúpu skladacieho bicykla. Ten sa vojde do akéhokoľvek bytu, ľahko ho zložíte do kufra auta či prenesiete vlakom.

Comments are closed.