Elektrické bicykle vs. bežné bicykle

elektrické bicykle

Aký je skutočný rozdiel, o ktorom nikto nehovorí…

 

Keď začneme premýšľať o technológiách, ktoré zmenili svet, vybavujú sa nám slová ako automobil, počítač či smartfón. Existuje však aj iná technológia, ktorá ticho prekvitá a šíri sa okolo nás bez toho, aby mala toľko pozornosti. Áno, hovoríme o elektrickom bicykli.

iphone

Táto technológia je v skutočnosti taká populárna, že v Ázii, ktorá je najväčším trhom s elektrickými bicyklami na svete sa ich používa viac ako dvesto miliónov. Tvoria tam približne štvrtinu všetkých bicyklov v krajine. V Európe také vysoké čísla zatiaľ nemáme, avšak stále viac ľudí začína vnímať elektrické bicykle a miera adopcie tohto dopravného prostriedku sa zvyšuje. Keď sa o 20 rokov zamyslíme nad hľadaním riešenia osobnej mobility, pravdepodobne si nebudeme pamätať svet pred elektrickými bicyklami, rovnako ako si ťažšie spomíname na ten, pred príchodom inteligentných telefónov.

 

Prečo sa ľudia rozhodnú zaobstarať si elektrický bicykel?

Mnoho ľudí sa zaoberá myšlienkou, prečo by si niekto namiesto bežného bicykla kúpil ten elektrický. Tieto pochybnosti sa väčšinou točia okolo otázok:

 

Aký je medzi nimi technický rozdiel?

Aké sú výhody elektrického bicykla?

Prečo je elektrický bicykel oveľa drahší ak bežný bicykel?

 

Všetky tieto otázky Vám postupne zodpovieme.

 

Aké sú technické rozdiely medzi bežným bicyklom a tým elektrickým?

Je to jednoduché. Elektrický bicykel je bežný bicykel s pridaným elektrickým pohonom. Skladá sa z batérie, motora, spôsobu integrácie sily motora do hnacieho ústrojenstva a spôsobu kontroly tohto výkonu.

 

Aké sú výhody elektrického bicykla?

Lacná preprava

Najmä v porovnaní s inými druhmi prepravy sú elektrické bicykle jednoznačne jedným z najlacnejších spôsobov dochádzania. Nepotrebujete pri nich žiadny preukaz na zľavnenú dopravu, nemusíte platiť parkovné. Náklady na dobitie batérie sú podstatne lacnejšie ako výška cestovného vo verejnej doprave či ceny pohonných hmôt.

 

Zlepšenie zdravia

Používanie elektrického bicykla na pravidelné cestovanie je skvelý spôsob, ako začleniť fyzickú aktivitu do každodennej rutiny. Môže to významne prispieť k zlepšeniu celkového zdravia. Jazdením na elektrobicykli si vytvárate priestor na precvičenie svalov, pľúc, srdca a zároveň si tak doprajete trochu čerstvého vzduchu.

 

Užite si čas s priateľmi a rodinou

Elektrické bicykle umožňujú mnohým ľuďom tráviť viac času zábavou s priateľmi a rodinnými príslušníkmi, uľahčujú im začlenenie sa medzi rekreačných cyklistov. Ak ste v cyklistike nováčikom a bojujete s udržiavaním tempa, elektrický bicykel môže byť Vašim kľúčom k týmto aktivitám.bicyklovanie

Dochádzanie bez potu

Jednou z najväčších nevýhod používania bicykla pri každodennom dochádzaní je to, že sa v cieľovom mieste objavíte spotení a cítite sa tak nepohodlne. Použitím elektrického bicykla však môžete tieto jazdy absolvovať s menšou fyzickou námahou. Vďaka elektrickým bicyklom je dochádzanie na dvoch kolesách pre mnohých ľudí oveľa prijateľnejšou možnosťou, pretože Vám umožňuje využívať všetky výhody dochádzania na bicykli a zároveň eliminovať mnohé z jeho najnepríjemnejších nevýhod.

 

Prečo je elektrický bicykel oveľa drahší ak bežný bicykel?

Batéria a motor. Tieto dva ekvivalenty spôsobujú, že cena elektrického bicykla je vyššia ako cena bežného bicykla.

                           

Comments are closed.