Je elektrický bicykel vhodný aj pre seniorov?

Elektricky bicykel pre seniorov

Bez ohľadu na to, či patríte do skupiny seniorov vy sami, alebo by ste takýmto darčekom chceli potešiť svojich rodičov či starých rodičov, možno sa práve v tomto období sa aj vy pýtate otázku, či je elektrický bicykel vhodný aj pre seniorov. Poďme si na ňu preto odpovedať spoločne.

Skladací elektrický bicykel

Vieme, že ak bol niekto s bicyklovaním zžitý celé roky, v starobe sa ho dobrovoľne vzdáva len veľmi ťažko. Skvelou alternatívou a schodným kompromisom by však mohol byť praktický elektrobicykel pre seniorov. Hneď na začiatku pre vás teda máme dobrú správu – áno, elektrické bicykle sú vhodné aj pre seniorov, a v našom sortimente nájdete aj také, ktoré sú potrebám seniorov ušité priamo na mieru. Sú charakteristické ľahkou konštrukciou a nízkym nástupom.

 

Poďme sa spoločne pozrieť na 5 dôvodov, pre ktoré je elektrobicykel vhodný aj pre seniorov.

 
#1 Elektrobicykel pre seniorov napomáha k udržaniu vitality

Elektrobicykel je skvelou alternatívou pre seniorov, ktorí chcú stále zostať fit a chcú sa z
jedného miesta na druhé dopraviť rýchlo a pohodlne, no klasický bicykel pre nich už nie je
vhodný. Práve elektrobicykel im totiž pomôže prekonať nadmernú záťaž, ktorú už fyzicky
nezvládajú. Je tiež dokázané, že bicyklovanie sa na elektrobicykli zlepšuje celkové funkcie
organizmu a pohybových orgánov, takže seniorom pomáha udržať si vitalitu.

#2 Elektrobicykel je skvelou náhradou klasického bicykla

Elektrobicykel je skvelým doplnkom aktívneho života. Je skvelou variantou pre seniorov, ktorí by bicykel ešte používať chceli, no zdravotný stav im už obmedzuje plnohodnotnú jazdu. Vďaka elektrobicyklu sa ale pohodlne dostanú z bodu A do bodu B – a to kedykoľvek.

#3 Elektrobicykle šetria kĺby

Bicyklovanie je vo všeobecnosti pre kĺby veľmi šetrné, avšak v prípade elektrobicyklov to platí ešte o to viac. Seniorom šetria nielen kolenné, ale aj bedrové kĺby, ktoré už mávame vo vyššom veku naozaj boľavé a podstatne menej flexibilné.

#4 Elektrobicykel je rýchlym a bezpečným dopravným prostriedkom

Elektrobicykel je pre seniorov naozaj skvelým dopravným prostriedkom. Je komfortný, rýchly a predovšetkým bezpečný, takže sa vďaka nemu môžete dostať naozaj kamkoľvek, a to bez potreby vyvinúť takú veľkú námahu, ako pri klasickom bicykli.

#5 Elektrobicykle majú intuitívne ovládanie

Častým dôvodom, prečo sa seniori bránia kúpe elektrobicykla, je strach z toho, že by sa ho nenaučili ovládať. Určite sa však nie je čoho báť, ovládanie seniorských elektrobicyklov je veľmi intuitívne a senior si ho tak vie osvojiť a plne sa v ňom zorientovať už po prvom vyskúšaní. Ak zvažujete kúpu seniorského elektrobicykla či už pre seba alebo pre niekoho zo svojich najbližších, neváhajte nás kontaktovať, a veľmi radi vám s výberom pomôžeme.

 

 

Aj Vy by ste radi chodili na hríby s manželkou / manželom ? Na výlety do prírody a objavovali krásne Slovenské kopce ? Zažite vietor v plachtách! Vychutnajte si jazdu! 

Zavolajte nám ! Radi Vám poradíme 🙂
0902 363 304

Elektrický bicykel Even máme skladom ! 

 

Even  je ideálnym elektrickým bicyklom pre seniorov, ktorí si chcú vychutnať bicyklovanie po prírode alebo po meste. Spoľahlivo odvezie na nákupy ak na kávu s kamarátkou. 

Even - elektricky bicykel pre seniorov

Elektrické bicykle vhodné pre seniorov

od 858 €

Skladací elektrický bicykel

od 1 056 €

elektrické bicykle

od 946 €

Comments are closed.