Dámsky elektrický bicykel – čo o ňom možno neviete

Horský elektrobicykel S5

Leto je tu a s ním i množstvo možností na spoznávanie našej nádhernej krajiny, ktorá toho ponúka naozaj mnoho. Ak chcete spojiť príjemné s užitočným a objavovanie nových miest si chcete užiť na horskom bicykli, určite by ste mali popremýšľať nad kúpou horského elektrického bicykla. 

horskom elektrickom bicykli

Tu je preto 7 vecí, ktoré by ste o dámskom horskom elektrickom bicykli mali vedieť.

 

#1 Šetrí vaše kĺby

Ak ste skúseným cyklistom alebo športovcom s dobrou kondíciou, zrejme si vyberiete “klasiku” v podobe štandardného bicykla. Elektrický horský bicykel je však skvelou voľbou nielen pre ľudí, ktorí preferujú pohodlie či majú horšiu kondíciu, ale aj pre tých, ktorí majú nejaké problémy s kĺbmi. Vďaka horskému elektrobicyklu sa totiž pohodlne dostanete naozaj kamkoľvek a tento výdobytok modernej techniky vám celkom určite spríjemní chvíle strávené v prírode.

#2 Aj s horským elektrobicyklom si môžete formovať postavu

Je prirodzené, že každá dáma chce vyzerať dobre a atraktívne, a preto jej záleží aj na postave. Možno si preto myslíte, že ku krajšej postave sa dostanete len štandardným bicyklom, pravdou však je, že ani horský elektrický bicykel vám nezabezpečí jazdu úplne bez námahy. Elektrobicykel totiž nefunguje ako motorka – teda neženie vás vpred sám. Princíp elektrobicyklov je založený na tom, že len znásobujú výkon, ktorý do pedálov vložíte vy sami. Motor je totiž len asistenčný a aj keď takéto bicyklovanie je menej náročné, stále si vyžaduje istú námahu, ktorá vám dopomôže k tvarovaniu postavy a zhadzovaniu prebytočných kilogramov.

#3 Žiaden kopec vás už nezastaví 

Myslíte si, že s kondíciou na tom nie ste až tak dobre, a že by ste mali problém vyšliapať bicyklom na nejaký strmší kopec? Elektrický horský bicykel je pre vás v tom prípade ako stvorený. Elektropohon vám pomôže zdolať aj náročnejšie kopce. Pri horských elektrobicykloch si tiež môžete zvoliť stupeň asistencie, takže svoju kondíciu si môžete neustále zlepšovať. 

horskom elektrickom bicykli

#4 Dôležitým faktorom je dojazd 

Pri výbere horského elektrobicykla hľaďte určite na dojazd, ktorý je jedným z najdôležitejších parametrov. Myslite však aj na to, že tento údaj je len orientačný, nakoľko záleží od viacerých faktorov. Pri ženách býva napríklad dojazd vyšší, nakoľko záleží aj od hmotnosti cyklistu – čím je ľahší, tým je dojazd, prirodzene, vyšší. Ďalšími dôležitými faktormi sú aj profil trate, stupeň asistencie, štýl jazdy a podobne. 

#5 Nájdite ten správny rám 

Tak ako pri štandardných bicykloch, aj horské elektrobicykle ponúkajú rámy ako pánske, tak i dámske. Toto členenie však už nie je také prísne, nakoľko pokiaľ ste napr. vyššia alebo máte dlhšie nohy, pokojne vám môže viac vyhovovať elektrobicykel s pánskym rámom a podobne. Všetko vždy závisí od proporcií tela. S výberom dámskeho horského elektrobickyla vám však veľmi radi pomôžeme – kontaktujte nás kedykoľvek buď mailom, alebo telefonicky.

horskom elektrickom bicykli

Comments are closed.